Projekta Apraksts

Klients:   SIA “RCBS”
Vieta:   Rīga, miesnieku iela 13, 15, 17.
Pabeigšanas gads:   2015

Laika posmā no 2014. līdz 2016. gadam mūsus uzņēmums ir resturējis trīs ēkas Miesnieku ielā, Rīgas vēsturiskajā centrā. Mājas ir iekļautas UNESCO pasaules mantojuma sarakstā, tieši šī iemesla dēļ mums bija milzīga atbildība.

Izaicinājumi un risinājumi

Restaurācija – ļoti sarežģīts un darbietilpīgs process. Rezultāts ir atkarīgs no pašām sīkākajām niansēm. Pirms būvniecības sākšanas mēs veicām lielus sagatavošanas darbus. Lai precīzi radītu iekšējās telpas, fasādi un jumtu, no arhīviem tika savākti fotomateriāli, plāni, apraksti un skices. Pēc saņemtajiem datiem mūsu speciālisti izstrādāja visus nepieciešamos aprēķinus, lai noteiktu konstrukciju lielumus, izplānoja inženierkomunikācijas un piemeklēja materiālus, lai būtu pēc iespējas līdzīgāki oriģinālām.

Mūsu paveiktie darbi:

  • Vēsturiskā apmetuma restaurācija;
  • Vēsturiskā mūra atjaunošana un eksponēšana;
  • Darbs pie ēku fasādēm;
  • Darbs pie гипокаусту krāsns;
  • Iekšējā interjēra restaurācija, saskaņā ar vēsturiskajiem datiem, lai panāktu pēc iespējas nemainīgāku pirmatnējo izskatu.

Visi restaurācijas darbi tika veikti stingrā saskaņā ar restaurācijas noteikumiem par kulturās objektu un pieminekļu atjaunošanu. Tika ņemtas verā visas vēsturiskās iezīmes, vākti vēsturiskie dati, kā arī vēsturnieku un mākslinieku rekomendācijas.